Víte jak i laik pozná kvalitní materiál, pro kamenný koberec?

Kamenný koberec veřejný bazén Plzeň Slovany

Nabídka kamenných koberců v rámci ČR i SK, je obrovská. V současné době je na obou trzích 6 velkých firem, 112 středních,  528 menších a 7 obchodních řetězců, kteří se zabývají prodejem, případně prodejem a aplikací kamenných koberců.
Z pohledu kvality, je v porovnání se zbytkem Evropy, či zámořskou nabídkou (USA, Canada, Austrálie), český-slovenký kamenný koberec je lehce nad středem.

Aby jsme se však dostatečně orientovali, bude nás hlavně zajímat, jak si v tak široké nabídce zodpovědně vybrat a správně rozklíčovat, kdo mi nabízí opravdu kvalitu se skvělým poměrem cena-výkon a kdo mi jen nutí předražené zametené zbytky?

Jedno jednoduché vodítko na začátek tu je.
Všechny stavební materiály, které se u nás prodávají a dovážejí. Musí projít schválením TZÚSu (Technický a zkušební ústav;www.tzus.cz). Hledejte tedy vždy výrobce a dodavatele, který  toto osvědčení má a je platné. Není to sice záruka kvality, je to však záruka zdravotní nezávadnosti a zaručení minimálních technických vlastností vhodných, pro použití na stavbách v našich podmínkách.

Druhé vodítko, které by Vás mělo nalákat na kvalitu nakupovaného materiálu a odbornost prodejce, případně výrobce, jsou ucelené odzkoušené systémy a jejich certifikace. Přemýšlíte-li tedy o nákupu skutečně kvalitního kamenného koberce a své peníze nehodláte vyhodit, nýbrž chcete rozumně investovat. Vždy se ptejte po uceleném systému, jeho certifikaci a jeho primárním určení. Neexistuje, i přesto že to někteří prodejci tvrdí, univerzální kamenný koberec, který můžete aplikovat všude, vždy, za všech podmínek a na jakýkoli podklad, bez ohledu zda ven, či dovnitř. Už jen rozdílnost a specifická náročnost podmínek interiér – exteriér, nám dávají tušit, že uvnitř budeme potřebovat něco jiného, něž venku a naopak.

Třetím důležitým vodítkem, pro poznání opravdové profesionality a poctivé nabídky jsou tzv. systémové skladby. Tedy určení druhů a typů materiálů + doplňkových materiálů, pro zdárnou a kvalitní realizaci v konkrétních případech realizace. Např. systémová skladby na balkón, na terasu, na hydroizolačně ochráněné plochy, plochy trvale zatížené vodou, nestabilní podklady, pro různé druhy podkladů, dilatační přechody, vodorovné a svislé aplikace, aplikace na obrácené plochy (stropy a podhledy), návody na aplikaci v různých povětrnostních podmínkách, v různých prostředích atd.

Bonusem pak už je jen příjemný osobní přístup, odborné profesionální poradenství, široký servis, pro firmy např. školení, certifikace, zodpovědné řešení reklamací, nabídka doplňkových materiálů, nebo online podpora atd.

Hledejte tedy firmu, která Vám, dřív než u ní utratíte své peníze, dokáže nabídnout víc s větší a širší podporou. Dejte na svou intuici. Nato, jak se při jednání s prodejcem, nebo aplikátorem cítíte, jak profesionálně na vás působí. Vždy si ověřte jeho tvrzení a samotný nákup nechte chvilku „u ledu“, ať jste si jistí, že jste udělali správný krok a vaše investice, bude zhodnocena lety pohody a radosti z funkčního krásného povrchu u bazénu, na terase, nebo třeba i obýváku.

Věřte, že se to vyplatí, nejde jen o Vaše peníze, ty opět vyděláte. V první řadě především jde o Vaše zdraví a čas – to jsou dvě nezměřitelné hodnoty, které Vám nikdo nemůže nahradit, nebo vrátit.

Po letech amatérských pokusů, se konečně dostáváme do doby, kdy i takto profesionální firmy se u nás začínají objevovat.

Máte nějaký dotaz k tématu? Napište mi, rád Vám dopovím 🙂