Tohle jste ještě neviděli

Na poradnu nám přišel dotaz na osobní konzultaci s tím, že firma udělal kamenný koberec na terase. Paní napsala „vše je krásné a úžasné, jen ten koberec je nějakej divnej“. Domluvili jsme s majitelkou i realizační firmou osobní konzultaci a co myslíte? Byl tam. Prů…., jako vrata.

Firma se kasala, jak vše proběhlo naprosto skvěle, jak se krásně dělá s tím kamenným koberce. Jen ten jejich šéf, to není úplně ono, stěžovali si řemeslníci. Údajně jim v rychlosti vysvětlil co se má dnes všechno udělat. Když namítli, že KK nikdy nedělali, dostali papír, kde byl návod.
Taky máte poci, že vidět kamenný koberec ráno na stavbě zcela poprvé a hned se pustit do zakázky, je přeci jen trochu pozdě i když máte v ruce návod? Jak to dopadlo? Jediným možným způsobem. Špatně.

Řemeslníci si návod přečetli, bohužel neporozuměli a tak začali dle to co si mysleli, že je správě. Po dokončení realizace byly všichni šťastní, jak je to úžasné, krásné, čisté a moderní. Nadšení však trvalo jen krátce.

Po 14 dnech bylo majitelce divné, že KK stále ještě lepí a tak se obrátila na firmu, ta se vymlouvala na počasí s tím, že do týdne to určitě bude OK. Když ani za další týden situace, nebyla lepší obrátila se majitelka na nás o radu a osobní konzultaci. Při která vyšlo najevo, díky rozhovoru s řemeslníky, kteří KK pokládali, že měli poměrně dost pojiva, ale málo kamínků. Některé pojivo jim ještě zbylo. Při kontrole jsme zjistili, že ono domnělé pojivo, je složka B, která se do epoxidové kompozice (směsi), bohužel nedostala.

Jako dopadne KK bez složky B?