Správná hydroizolace kamenného koberce

Dobrý den pane Barone, chtěla bych se zeptat na práv věcí ohledně kk, který chceme dát na balkon/terasu o rozměrech cca 35m2. Balkon je vysutý, kompletně obezděný s odtokovým kanálkem, venkovní i spodní strany na něm bude voděodolná paropropustná omítka. Takže potřebujeme zajistit správnou hydroizolaci. Aktuálně povrch tvoří stará dlažba, která bude minimálně částečně odstraněna opravena novým betonovým povrchem. Chceme, aby povrch sloužil dlouho bez údržby a problémů. Zatím jsme s realizátorem domluvení, na použití hydroizolační vrstvy od Ceresitu a že kk bude nejen na podlaze, ale také do výšky cca 24cm na stěnách balkonu a v jednom místě, kde bude kohoutek + sprcha do výšky cca 160cm. Zatím jsem našla systém určený pro stěny pouze od TopStone, můžete mi doporučit i jiné výrobce/dodavatele? Je potřeba v našem případě mezi hydroizolaci a kk dávat i penetraci (na podlahu i stěnu)? Máte nějakou radu, na co si dát pozor? Děkuji.
Marková Jana


Dobrý den paní Marková,
doporučuji Vám z terasy sejmout dlažbu z celé plochy,podklad vyspravit dohladka se zachováním spádu min. 1,5%/mb. Chcete-li mít plochu dlouhodobě bez starostí, vždy zvolte dodavatele, který krom reklamy má také kamenné koberce v ucelených CERTIFIKOVANÝCH systémech, a to vždy jednotlivě, pro realizaci,kterou plánujete.

To je otázka materiálu – další obrovské nástrahy se skrývají v oblasti realizace. Doporučuji Vám obrátit se na skutečně prověřenou firmu z ověřitelnými realizacemi, v dostatečném rozsahu, která Vám na realizaci poskytne min. 24-48 měsíců záruku a zároveň vlastní platný certifikát o kvalitě realizací a proškolení na daný systém potřebný k realizaci, kterou zamýšlíte.

Téměř denně řeším problémy lidí, kteří si nechali kamenný koberec položit od „známého“, nebo některé ze stavebních firem z okolí, která kamenný koberec nezná, nebo má za sebou realizovaných jen pár metrů.

V případě, že si nejste realizátorem jista mohu Vám pomoci.Zadejte poptávku Z DAR MA na našem webu a firmy s platnou odbornou certifikací Vám připraví CN.

Materiály na stěnu najdete i u ostatních dodavatelů – Piedra stěnové systémy pouze realizuje, neprodává, Topstone má problémy s udržením velkého kamene na stěně (4-8mm), který je potřeba právě ven použít.
Kvalitní systémy u kterých nezáleží na výšce sklonu, nebo velikosti kameniva najdete u Stachemy, pod názvem NaturWall, nebo u Presstone CZ, pod názvem „stěnový systém“. Případně u MPL Ostrava, pod názvem SmartWall, či Colormix – NaturWall, či Riverstone RiverWall

U Stachemy, Presstone CZ se jedná o jejich přímou výrobu a o skutečně ucelený certifikovaný systém, tedy specializovanou penetraci, fixační pojivo a přesné předpřipravené dávkování, které Vám práci usnadní a není potřeba nic Vážit. Máte tak jistotu,že vše bude fungovat naprosto precizně.