Plnič pórů i do sprchového koutu?

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu či konzultaci.Udělal jsem si KK do koupelny. Vzhledem k tomu, že mám KK i ve sprchovém koutu chtěl jsem aplikovat plnič párů tak, aby mi voda stékala přímo do odtohového žlabu. Zakoupil jsem plnič pórů od firmy Kamenný koberec. eu a smíchal jsem složku A gelový plnič v poměru 7,2kg a složku B v poměru2,88 kg.Vše jsem smíchal ručně a nechal cca 3 min. odstát. Po opětovném krátkém promíchaní jsem začal gel aplikovat. Než jsem stačil udělat 1/4 metru začal se gel rychle zahřívat až vřít a během 5 minut stuhl v nepoužitelnou tuhou hmotu. Nechápu tedy extrémě rychlé tuhnutí pro aplikaci nemožné. Nebo jestli byl daný poměr složek A a B správný tak jak byl doporučen. Rád bych věděl kde se stala chyba. Za odpověd předem děkuji.
Jiří Hüttl


Dobrý den pane Hüttl,
to co popisujete, je klasická reakce epoxidových pryskyřic, při jejich míchání ve zvýšené teplotě, velké množství vmíchaného vzduchu, nebo velkého množství míchané pryskyřice na jednou.

Chyba se stala ve dvou bodech, smíchal jste velké množství plniče pórů, které zůstalo stát v míchací nádobě a nebylo zpracováno v dostatečně rychle.

Odstátí plniče pórů také zkracuje zpracovatelnost.

Bylo nutné plnič rozvážit na několik dávek a míchat je jednotlivě.

V případě, že jste postupoval přímo podle technického listu (návodu) výrobce a v technickém listu není uveden postup míchaní, případně postup, který je uvedený vedl ke znehodnocení materiálu.
Vznesl bych reklamaci vůči dodavateli, nebo výrobci o náhradu materiálu.