Kamenný koberec na střeše

kamenný koberec hydroizolace dilatace

Dobrý den, obracím se na vás se žádostí o technickou konzultaci ohledně pokládky kamenného koberce.
Ráda bych položila KK na pultovou pochozí střechu, pokrytou plechem. Skladba střechy je dvojitý záklop z OSB desek, lepenka a falcovaný plech-pruhy 50 cm x 4m, výška falcu je 2 cm. Plech je zoxidovaný, pevný a neprohýbá se. Ve vašich odpovědích jsem se dočetla, že je možná pokládka na plech při použití hydroizolace na cementové bázi. Zajímalo by mě, zda bych na ni měla dávat ještě penetraci a zda by se neměly falcy při pokládce přelepit třeba folií, aby zůstaly nepřilepené ke kameni a nedocházelo k destrukci v případě tepelného pnutí plechu – i když je asi minimální. Děkuji Šulcová Pardubice


Na falcovou střechu můžete skutečně kamenný koberec položit. Doporučuji falci položit, aby vznikla co nejvíce rovná plocha, potáhnout celou střechu hydroizolací, aby jste zabránila případnému zatečení vody do skladby střechy.
Na vyzrálou penetraci 24-48h není třeba dávat penetraci. V případě, že je hydroizolace starší, jak 48h nic se neděje. Jen použijete venkovní paropropustnou penetraci, která sice nebude mít díky hydroizolaci paropropustné účinky, avšak ošetří Vám podklad, pro řádné připojení k podkladu.
Zvolit můžete naší penetraci RiverOut primer, který Vám zašleme přímo k Vám domů.