Je lepší krása, nebo výdrž?

Specialitou českého stavebnictví, je utkvělá představa realizačních firem, že umějí vše, na co se podívají. Najde-li se náhodou, že něco neumí, večer se poctivě doučí na YouTube. Přes noc, se z nich stanou neochvějní profesionálové v oboru.

S touto „výbavou“, jdou bez bázně a hany za zákazníky, tvořit jim úžasné realizace kamenných koberců.
To že polovina firem nemá ani tušení o nějakém komplexním technologickém postupu, nikdo neřeší. Že druhá polovina firem poctivě míchá kámen s epoxidem dle přiloženého návodu, avšak nemá ponětí o kvalitě a odborné případě podkladu, nikdo nevidí. Že jsou dokonce i normové požadavky, které je nutno dodržet, při realizaci kamenných koberců, je naprosto informace, jak z jiné planety. Když je hotovo, jsou však všichni, včetně YouTube profesionálů unesení, jak je vše krásné, čisté, upravené a moderní. Všichni jsou usměvavý, nad míru spokojeni.

Jarní překvapení

Mají pravdu, kamenný koberec, je opravdu úžasný materiál se skvělými vlastnostmi. Celá realizace pozdvihne Vaší terasu, bazén i obývací pokoj, či koupelnu o několik tří výše. Luxus a teplo domova v moderním hávu, čisté a jasné linie. Vše je úžasné.

Ten úžasný osvobozující pocit z nového fantastického kamenného koberce s úspěchem přečká první zimu a na jaře se rozplyne, s posledním sněhem….. Při prvních jarních krocích okolo bazénu, či na terase, čeká klienta nemilé překvapení a hned první úkol. Zjistit, proč mu kamenný koberec lupe a praská pod nohama.
V tu to chvíli vám okamžitě hlavou proletí, jen jediná myšlenka „Co se to stalo, kdo za to může a co s tím?“. Následovaná velkým zklamáním.

Klient okamžitě kontaktuje realizační firmu a žene jí k zodpovědnosti. Neoblomně trvá na nápravě. YouTube profesionálové, jsou však zaskočeni. Vždyť, udělali vše správně, tak jak to viděli na videu. Vůbec netuší, co se děje. Osloví tedy dodavatele a ten jim sdělí velice zajímavou informaci. Jedná se o utržený kamenný koberce od podkladu.

Kde je příčina? Proč se to stalo? Kdo za to může?

Jsou první otázky, které firma po této informaci vychrlí na dodavatele. Odpověď poctivého dodavatele: materiál, který dodali, je kvalitní a bez závad, svědčí o tom přeci obrovské množství prodaných m2, na které si nikdo nestěžuje.
Kamenný koberec drží po hromadě, dodavatel se cítí být mimo hru a zodpovědnost vrací na realizátora a klienta. Na cestu dostane realizační firma jednu radu, pokud se ze spod utrženého kamenného koberce najde přilepený kousek betonu, jde o špatný podklad a na vině je ten, kdo dělal beton, případně ten, kdo jej dodal. Jako řešení nabídne realizátorovi injektáž kamenného koberce.

Je toto sebejisté tvrzení dodavatele kamenného koberce skutečně pravdivé?

Všichni tvrdí, že oni udělali vše správně, a tak jak se má. Po nekonečných měsících dohad, přetahování a zjišťování pravdy. Klientovy zbudou oči pro pláč s vidinou dalších investic do opravy nového kamenného koberce, bez jistoty správného postupu. Těm odvážnějším svítí malé světýlko naděje v podobě soudního sporu.

Málo kdo však detailně pátrá po skutečné příčině odtržení kamenného koberce od podkladu. Přitom u 93% případů, je dosti snadné celé této situaci předejít ještě před realizací. A to pouhými několika málo kroky. Dokonce často krát, aniž by to celu realizaci ve výsledku prodražilo.

Jak celé situaci předejít?

Představte si, jak by se Vám jako klientovy líbilo, když by přišla realizační firma a profesionálně se postarala o celou zakázku s kompletním a průhledným servisem.
Celý prostor si prohlédla, zhodnotila vhodnost realizace kamenného koberce, navrhla Vám ucelený postup, včetně odborné přípravy podkladu. Upozornila na chyby, které je třeba odstranit a z jakého důvodu. Firma by pro Vás připravila celý postup a dala vám na kompletní realizaci záruku, třeba i 60 měsíců? Jak by se Vám spolupracovalo s takovou firmou? Byla by pro Vás hodnotná více důvěryhodná?

Jako bonus by byly schopni prokázat ověřitelné reference, které si můžete sami prohlédnout, sáhnout si na ně a majitelů se zeptat na jejich zkušenosti i po několika letech. Dokonce by měly odvahu do svých referencí zahrnout nejen ty realizace, kde je všichni chválí. Avšak i ty realizace, kde se něco nepovedlo. Kde Vám dokáží odhalit co se stalo a jak se postavili k nápravě. Vyjádření spokojeného investora, je už jen třešnička na dortu.

Volili byste raději firmu s tímto pevným profesionálním přístupem a lidskou zodpovědností. Nebo souseda, který už jednou kamenný koberec někdy někde zkoušel?

Je pravda, že takových profesionálních firem, je bohužel velice málo a když už jí najdete, je jejich cena za práci, někdy i více jek dvojnásobná. Je zajímavé, že přesto mají tolik práce, že jsou na měsíce dopředu vytíženi, a to i bez jakékoli reklamy. Oni ji totiž vůbec nepotřebují, klienti si je podávají z ruky do ruky.

Protože s několika takovými firmami spolupracujeme, víme, jak je těžké se k nim dostat. Připravili jsme pro Vás cestu, jak si hravě ulehčíte a zrychlíte cestu k jejich oslovení. Najdete je v pohodlí na jednom místě v našem katalogu certifikovaných firem.
Všechny uvedené firmy prošli neobvykle rozsáhlým podrobným náročným více denním školením. Své znalosti, byly nuceni prokázat nejen teoreticky, dokonce i prakticky. Až pak jim byl udělen certifikát. Avšak po získání nemají vyhráno. Musejí každý rok svou pozici a znalosti obhájit, aby se v katalogu udržely. Tak Vám i my, dokážeme zodpovědně přinést a upřímně lidsky doporučit, skutečně jen tu nejlepší a nejvíce profesionální firmu, právě z Vašeho nejbližšího okolí. Katalog profesionálních certifikovaných firem najdete zde.

Jste firma a chcete se stát certifikovaným realizátorem? Napište nám, rádi se s Vámi potkáme. Přihláška pro firmy ZDE.