Jakou penetraci vybrat pod kamenný koberec, je vůbec nutná?

Penetrace RiverOut primer pod venkovní kamenný koberec

Dobrý den, prosím o radu. Chystáme se na pokládku kamenného koberce zn. Den Braven kolem bazénu a pod pergolu. Vzhledem k tomu, že je to venku, mělo by se jednat o otevřenou strukturu (?). Podložím je cca 3 týdny vyzrálý nově udělaný beton. V současné době však řešíme, co dát pod KK, zda pryskyřici nebo penetrační epoxy nátěr? A pak ještě, zda bude lepší dělat pokládku KK před nebo po instalaci zastřešení od Albixonu? Můžete nám prosím poradit? Předem Vám velice děkuji. Lucie Stanislavová.


Dobrý den paní Stanislavová,
zda zvolit pokládku KK před, nebo po instalaci zastřešení, záleží na kolejnicích, které zvolíte. V současné době, se používají dva druhy kolejnic, jedny bočně otevřené a druhé uzavřené. Bočně uzavřené můžete položit rovnou na podklad a KK dotáhnout k nim. Tím Vám vznikne rovná plocha se zapuštěnými kolejnicemi. Bočně otevřené, se musejí instalovat, až po pokládce KK.

Při aplikaci KK na venkovní ploše, jako je např. bazén, je nutné zachovat paropropustnost celého systému KK a to včetně penetrace. Ta by tedy měla být paropropustná na bázi epoxidu např. NaturOut penetrace.